Farklı nedenlere bağlı olarak birçok insanın bir arada bulunduğu havaalanları, yurt içi ve yurt dışı giriş çıkışların yapılabildiği, hemen hemen birçok insanın kullandığı mekânlardır. Bu nedenle güvenlik tedbirlerinin alınması gerekir. Havaalanı güvenliği, kazara ya da kötü niyetli kişilere karşı yolcuların, personelin ve uçakların korunmasında uygulanan bir güvenlik yöntemidir. Günümüzde havaalanı güvenliği profesyonel güvenlik görevlileri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Havaalanı Güvenliği Neden Önemlidir?

havaalanı-güvenligi

Birçok insanın yurt içine ya da yurt dışına gitmek amacıyla kullandığı havaalanları birçok riski içinde barındırır. Her gün çok sayıda insanın bulunduğu havaalanlarında insan sayısının fazla olması terör ve diğer suç unsurlarının oluşması için tehlike arz etmektedir. Bu sebeple alanında uzman profesyonel güvenlik görevlilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Deltavip Özel Güvenlik olarak sunduğumuz güvenlik hizmetinde önceliğimiz müşterilerimizin memnuniyetidir. Bu doğrultuda personellerimizi tam donanıma sahip olacak şekilde eğitiyor ve bu eğitimi çeşitli yöntemlerle sürekli olarak uyguluyoruz. Havaalanı güvenliğinin sağlanmasından sorumlu güvenlik personeli, havayolunun gerçekleştirilmesi için gereken titiz taramaların yapılmasından sorumludur. Bu taramalar uçakta bulunması yasak olan maddelerin olup olmadığını denetlemek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Yolcuların yanında getirmiş olduğu bagajlarda güvenlik görevlileri tarafından titizlikle aranmalıdır. Yolculuk öncesinde uçuş yapacak kişilerin bagajları x-ray cihazları sıklıkla yolcu çantasının içeriğini görüntülemek için kullanılmaktadır. Uçuş yapacak yolcularda metal dedektörler ile aranır. Oluşabilecek herhangi bir risk durumunda güvenlik görevlisi riski ortadan kaldırmaya çalışır.

Havaalanı Güvenliğinde Ayrıcalıklar

Güvenlik ihtiyacı insanın temel ihtiyaçları arasında yer alan çok önemli bir gereksinimdir. Hayatımızın her anında güvende olduğumuzu bilerek yaşamak isteriz. Değişen koşullar ve yenileşme ile birlikte güvenlik hizmetlerinde de bir takım farklılaşmalar yaşanmıştır. Günümüzde artık güvenlik, kişiye, kişilere ya da kurumlara özel olarak uygulanabilir. Güvenlik ihtiyacı çerçevesinde Deltavip Özel Güvenlik olarak birçok hizmet sunmaktayız. Sunduğumuz güvenlik hizmetlerinin sorunsuz ve kaliteli olabilmesi için öncelikli olarak personellerimize gerekli eğitimleri sunuyor ve eğitimleri uygulamalı olarak öğrenmelerine olanak sağlıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz havaalanı güvenliğinde de oluşabilecek riskleri belirlemek adına risk analizi yapıyor ve bu riskleri en etkili yöntemler ile gidermek için gerekli önlemleri alıyoruz. Deltavip Özel Güvenlik hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.