Özel Güvenlik Yetkileri

Özel Güvenlik Yetkileri

Özel güvenlik ihtiyacı, insan nüfusunun artışı ve göç gibi nedenlere bağlı olarak artmaktadır. Özellikle alışveriş merkezleri, etkinlik alanları ve hastaneler gibi bir çok insanın bir arada bulunduğu ortamlarda üst seviyede güvenlik önlemleri alınması gerekir. Özel Güvenlik Yetkileri ile personeller güvenliği en iyi şekilde sağlarlar. Can ve mal güvenliği sağlanan yerlerde daha iyi hissederiz. Bu yüzden hayatımızın her alanında güvenlik sistemleri oluşturulmalıdır.

Özel Güvenlik Yetkileri Nelerdir?

Özel Güvenlik YetkileriGüvenlik personelleri görev gereği zaman zaman bazı tedbirler ve aramalar yapabilir. Bunlar şu şekildedir:

  • Bir binaya yabancı biri veya misafir giriş yaptığında, güvenlik personeli kimlik sorma yetkisine sahiptir.
  • Suç teşkil edecek eşyaların girilmemesi için kişilerin eşyalarını ve üstünü x ray cihazı, dedektörler ile arayabilirler.
  • Güvenliği riske atacak delici, kesici veya herhangi bir suç unsuru eşyayı emanete alma yetkisine sahiptir. Gerekli durumlarda kolluk kuvvetlerine de bilgilendirme yapabilirler.
  • Birisi bir suçtan dolayı aranıyorsa güvenlik personeli yakalama yetkisine sahiptir. Emin olunamayan veya şüpheli davranış sergileyen kişiler, kolluk kuvvetlerine bilgilendirilir.

Güvenlik Sistemi Nasıl Kurulur?

Delta VIP Güvenlik firmamızdan hizmet almak isteyen kişilerin ihtiyacına yönelik Güvenlik Sistemi oluşturuyoruz. Örneğin bir alışveriş merkezinde önce binanın büyüklüğü, çalışan sayısı, misafir kapasitesi, dış çevre gibi bir çok analizler yapılır. Risk analizi dediğimiz bu gözlemler ile gerekli güvenlik personelleri ve teknolojik ekipmanlar ayarlanır.

Alışveriş merkezleri kalabalık ortamlardan biri olduğundan her misafir duyarlı kapılardan geçmeli ve eşyalarını x ray cihazına koymalıdır. Suç unsuru hiçbir eşya binaya alınmamalıdır. Alışveriş merkezi içinde ve dışında bir çok noktaya güvenlik kameraları yerleştirilir. Bu kameralar güvenlik personelleri tarafından izlenir ve kayıt altına alınır.

Yangın ve deprem gibi afetlerin yaşanmasına karşı alarmlar kurulur. Yangın çıkışları kontrol edilir ve hızlı tahliye sağlanır. Alışveriş merkezinde aldığımız önlemler kadar, diğer kişilerin de güvenlik kurallarına uyması sağlanır. 20 yıldır sahip olduğumuz tecrübe ile sizleri güvende hissettiriyoruz. Özel Güvenlik Yetkileri ve hizmetler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

whatsapp
telefon