Site Güvenliği

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Hayatın akışı içerisinde kişilerin, ailelerin huzurlu ve güvenli bir ortamda ikamet etmeleri en temel ihtiyaçlardan biridir. Toplu yaşam merkezleri olarak da bilinen sitelerin güvenliğinin sağlanması bu noktada önem arz etmektedir. Artan nüfus, göç ve suç oranları göz önünde bulundurulduğunda etkin bir site güvenliği birçok açıdan fayda sağlamaktadır.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Sitenin risk analizi yapılarak güvenlik tedbirleri belirlenir ve buna göre bir güvenlik stratejisi oluşturulur. Bununla birlikte siteye giriş çıkışların kontrol edilmesi, site ve çevresinin elektronik güvenlik sistemleriyle desteklenmesi, site içerisinde ortaya çıkabilecek olayların önlenmesi ve olumsuzlukların giderilmesinde rol oynayan faktörler arasındadır. Ayrıca özel güvenlik alanında bilgili ve tecrübeli olan Deltavip Güvenlik ekibimiz, dikkatli ve duyarlı bir şekilde görev yapan güvenlik görevlisi, hizmetlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bir  bütün olarak değerlendirildiğinde, bu konuda iyi eğitim almış, görev ve sorumluluklarının bilincinde, elektronik güvenlik sistemlerini kullanmayı bilen, kendi arasında koordineli olarak etkin bir çalışma yapabilen görevliler tarafından profesyonel bir şekilde sağlanmalıdır.

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?Güvenliği sağlamak için kullandığımız kamera sistemleri, alarm sistemleri yeni teknolojiye uyum sağlayan cihazlardır. Bu sistemlerden sorumlu olan güvenlik personelleri devriyeli olarak izleme yapmaktadır. Sitelerin içinde, dışında, bahçesinde, otoparkında ve diğer alanlarda bu sistemler bulunur. Bunun dışında güvenlik personelleri de etrafta bulunmaktadır. Site güvenliği sağlanırken her türlü oluşabilecek tehlikeler önceden düşünülür ve önceden plan yapılır. Bu sayede her durumda en az zarar veya hiç zarar oluşmadan müdahale edilir.

İstanbul özellikle depreme elverişli bir il olduğundan, deprem anında binayı hızlı tahliye etmek de güvenlik personellerinin görevidir. Yangın olma riskine karşı yangın merdivenleri kullanıma açık olduğundan emin olunur ve yangın söndürme tüpleri kolay ulaşılabilir yerlere konumlandırılır. Güvenlik alanında hizmetlerimiz site güvenliği dışında; avm güvenliği, hastane güvenliği, fabrika güvenliği, okul güvenliği, organizasyon güvenliği, tesis güvenliği, özel koruma gibi bir çok hizmetimiz de mevcuttur. Profesyonel hizmetler hakkında bilgi ve teklif almak için Deltavip Güvenlik ile iletişime geçebilirsiniz. Web sitesi sayfamızın iletişim kısmında bize ulaşabileceğiniz mail adresimiz, telefon numaramız ve konum bilgilerimiz yer almaktadır.

Site Güvenliği Sağlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Site Güvenliği Nasıl Sağlanır?Sitenin giriş ve çıkışlarında güvenlik personeli bulundurmak önemlidir. Ayrıca site içinde güvenlik kameraları kurarak, siteyi 24/7 izlemek ve olayları kaydetmek güvenliği artırabilir. Giriş ve çıkışları kontrol altında tutmak, sadece yetkililerin girebilmesini sağlamak için bir kart veya parmak izi okuma sistemi gibi erişim kontrolü yöntemleri kullanılabilir. Site içinde iyi bir aydınlatma sağlamak, gece saatlerinde güvenliği artırabilir ve potansiyel tehlikeleri önleyebilir. Sitenin etrafını çit veya duvar gibi fiziksel engellerle çevirmek, izinsiz girişi zorlaştırabilir. Site güvenliği hakkında düzenli olarak güvenlik raporları hazırlanmalı ve site sakinleri ile paylaşılmalıdır. Bu raporlar, güvenlik zayıflıklarını tanımlamak ve düzeltmeye yönelik adımlar atmak için kullanılabilir. Sitenin acil durum planları olmalıdır.

Yangın, sel veya diğer acil durumlar için hazırlıklı olmak önemlidir. Sakinlere acil durum prosedürleri hakkında bilgi verilmelidir. Konut sakinleri, güvenliğe aktif olarak katkıda bulunmalıdır. Şüpheli aktiviteleri rapor etmeli ve güvenlik konularına dikkat etmelidirler. Mülkünüzün kapıları ve pencereleri güvenli kilitleme sistemleri ile donatılmalıdır. Ev ve ofislerde alarm sistemleri kullanmak, hırsızlık veya diğer tehlikeleri hızlı bir şekilde tespit etmek için önemlidir.

Komşuluk ilişkileri önemlidir. İyi bir komşuluk ilişkisi, site sakinleri arasında iletişimi kolaylaştırabilir ve güvenliği artırabilir. Konut sakinlerinin kimlik doğrulama prosedürleriyle tanınması, izinsiz girişi önlemeye yardımcı olabilir. Güvenlik ekipmanlarının bakım ve onarımını düzenli olarak yapılmalıdır. Bozulan kamera veya kapı kilidi gibi ekipmanlar hemen onarılmamışsa güvenliği tehlikeye atabilir. Bu noktalar, site güvenliği sağlamak için dikkate alınması gereken önemli konulardır. Her site farklıdır, bu nedenle siteye özgü güvenlik ihtiyaçlarına ve koşullarına göre uygun güvenlik önlemleri alınmalıdır.

whatsapp
telefon